06 Tra 2018
    194

Nacionalni park „Krka" svake godine sudjeluje na turističkim sajmovima kako bi predstavio nove projekte i upoznao posjetitelje s prirodnim ljepotama i kulturnopovijesnom baštinom Parka

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
0
Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 12 Travanj 2018 18:07

Nacionalni park „Krka" svake godine sudjeluje na turističkim sajmovima kako bi predstavio nove projekte i upoznao posjetitelje s prirodnim ljepotama i kulturnopovijesnom baštinom Parka.

 

Međunarodno predstavljanje Nacionalnog parka „Krka" već tradicionalno počinje na sajmu Borsa Mediterranea del Turismo Archeologico u Paestumu, u Italiji. Cilj ovog vodećeg svjetskog sajma arheologije i turizma jest promocija komercijalnog korištenja arheoloških destinacija, a Nacionalni park „Krka" na njemu predstavlja vrijedno arheološko nalazište, rimski vojni logor Burnum, koji je kao dio kulturnopovijesne baštine otvoren za posjećivanje i kao takvog ga se vrednuje i prezentira kroz brojne publikacije i edukacije za djecu.

Prirodnu i kulturnopovijesnu baštinu djelatnici Javne ustanove „Nacionalni park Krka" predstavljaju na suvremeno opremljenom štandu, uz projekciju filmova, 3D naočale, brojne informativne brošure i degustaciju tradicionalnih slastica i likera s ovog područja. Na turističkom sajmu Ferien-Messe Wien u Beču posjetitelji su mogli saznati da je Skradinski buk i Manojlovački slap posjetio i car Franjo Josip I. sa suprugom Elizabetom – na uređenom vidikovcu na Manojlovcu, na mjestu s kojeg se Car divio slapu, nalazi se i spomen-ploča podignuta u sjećanje na taj događaj.

Aktivni zeleni turizam i aktivni boravak u prirodi bili su tema ovogodišnjeg Natour Alpe-Adria sajma u Ljubljani, na kojem su djelatnici Nacionalnog parka „Krka" predstavili 29 km pješačkih i 470 km biciklističkih staza koje su u pripremi. U veljači su održana dva sajma, Holiday World u Pragu i BIT Milano, na kojima su sudjelovali i predstavnici Nacionalnog parka „Krka". Riječ je o događanjima s dugogodišnjom tradicijom i ugledom u svijetu turizma i putovanja, koja okupljaju stručnjake i ciljanu javnost iz toga područja.

Djelatnici Javne ustanove „Nacionalni park Krka" u suradnji s Turističkom zajednicom Šibensko-kninske županije sudjelovali su i na sajmovima na području Beneluxa, u belgijskom gradu Ghentu i nizozemskom Utrechtu. Oba sajma naglasak stavljaju na aktivni odmor, biciklizam i pješačenje. Posjetitelji su iskazali veliki interes za odmor u prirodi i smještaj u mirnijem, ruralnom području, uz mogućnost bavljenja raznim aktivnostima u prirodi, što je u korelaciji s projektima koje Nacionalni park „Krka" provodi a tiču se održivog razvoja, cikloturizma i poticanja lokalnog stanovništva na gospodarsku djelatnost.

U ožujku se Nacionalni park „Krka" predstavio na najvećem turističkom sajmu u Bavarskoj, f.re.e. u Münchenu, kao i na sajmu ITB u Berlinu, u suradnji s Turističkom zajednicom Šibensko-kninske županije. S istim partnerom predstavio se i na sajmu Salon Mondial du Tourisme u Parizu. Više od četiristo izlagača predstavilo je svoju bogatu ponudu, podijeljenu u šest tematskih cjelina: drukčija putovanja, smještaj, obiteljska putovanja, kulturu i baštinu, knjige i publikacije i nezaboravna putovanja.

Nacionalni parkovi i parkovi prirode i ove su se godine zajedno predstavili na „domaćem terenu", ovogodišnjem izdanju sajma Place2Go u Zagrebu, na interaktivnom štandu brenda Parkovi Hrvatske. Osamnaest hrvatskih parkova svoje je vrijednosti objedinilo pod zajedničkim brendom Parkovi Hrvatske kako bi posjetiteljima sajma približili najprepoznatljivija i najposjećenija nacionalna zaštićena područja, koja su ujedno i glavni stupovi očuvanja prirode i bioraznolikosti, pametnog korištenja i održivog razvoja dragocjenih prirodnih resursa, te nositelji ekonomskog razvoja područja u kojima se nalaze.

Predstavnici Nacionalnog parka „Krka" u travnju putuju još na sajam B-Travel u Barceloni a u rujnu na sajam u Veroni.

suvenirdeskclanak

Vaša reakcija na temu


Postani prijatelj kazališta

prijatelj kazalista 2019

Klikni na plakat gore za više informacija
Možete kupiti svakog radnog dana od 11 do 13 sati, osnosno petkom, subotom i nedjeljom u vrijeme kino predstava na blagajni Kulturnog centra Vodice.

 

bazenid
Makinapizza
kompostiranje

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE


Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

Image is not available

30 godina brinemo se o Vašem ljepšem i zdravijem osmijehu!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Vrhunska dentalna protetika sa moderno opremljenim laboratorijem, implantologija, ortodoncija za djecu i odrasle, tretmani laserom!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Najmodernija oprema od CBCT-a za 3D slikavanje, ZEBRISA za dijagnostiku čeljusnih problema, lasera te drugih uređaja za što precizniju dijagnostiku i terapiju!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Uz MakeUp by Mateja i Teenlifting metodu pomladit ćemo Vas i učinit Vaš osmijeh još sretnijim!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Mogućnost plaćanja kreditnim i debitnim karticama na rate te potrošačkim kreditom do 60 mjesečnih obroka!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Slider


Gradsko-inicijalni
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider


BumbaNG
tehnoadeo2017

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.

Untitled Box