05 Lis 2018 Grad Šibenik Šibenik.hr/HDZ ŠK
    955

Premijer Andrej Plenković otvorio Dane regionalnog razvoja i fondova EU u Šibeniku

Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)
0

U šibenskom hotelu Solaris danas je svečano otvorena konferencija „ Dani regionalnog razvoja i fondova EU“, koja drugu godinu za redom okuplja brojne sudionike, kao i predstavnike najviših državnih tijela.

Na svečanosti otvorenja, uz ministricu regionalnog razvoja i fondova EU Gabrijelu Žalac, gradonačelnika Šibenika Željka Burića, župana Gorana Pauka, prigodno se obratio i predsjednik Vlade RH Andrej Plenković.

U Solarisu na konferenciji su danas i saborska zastupnica Branka Juričev Martinčev, Zlatko Komadina, župan Primorsko-goranske županije i potpredsjednik SDP-a, Radimir Čačić, župan Varaždinske županije, Josipa Rimac, tajnica u ministarstvu uprave, Krešo Beljak, predsjednik HSS-a, Ivan Čehok, gradonačelnik Varaždina i mnogi drugi dužnosnici.

Premijer Andrej Plenković istaknuo je kako je cilj Vlade umanjiti regionalne razlike u Hrvatskoj te dosegnuti standard drugih članica Europske unije koje su prolazile sličan razvojni put.

28976-v.jpg

„ U sređivanju javnih financija imamo rezultate, postižemo proračunski suficit u kontinuitetu. Nakon fiskalne konsolidacije idu reformski zahvati, a primarno se odnose na obrazovanje, porezni i mirovinski sustav.“, istaknuo je premijer Plenković.

„Pred nama je veliki posao, ali dosadašnji rezultati su odlični. Do 2023. godine moramo povući što više sredstava iz EU fondova. Oni su jako bitni za postizanje ujednačenog razvoja svih hrvatskih regija što je i cilj Europske unije pa je jedna trećina svih raspoloživih sredstava namijenjena razvoju slabije razvijenih regija.“, kazala je ministrica Gabrijela Žalac, čije je ministarstvo organizator konferencije.

„Šibenik je izvrstan primjer u povlačenju europskih sredstava i drago nam je da se upravo kod nas održavaju Dani regionalnog razvoja i EU fondova. Šibenik je europskim sredstvima promijenio svoju vizuru, a što je izvrsno poslužilo kao temelj razvoju turizma potom i osnaživanju gospodarstva.“, rekao je gradonačelnik Željko Burić.

Župan Goran Pauk u prigodnom obraćanju istaknuo je kako je lokalnoj samoupravi u sufinanciranju europskih projekata potrebna pomoć države.

Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, kao središnje tijelo državne uprave nadležno za planiranje, programiranje, provedbu i vrednovanje regionalnih razvojnih programa i projekata organizira Dane regionalnoga razvoja i EU fondova.

Na konferenciji se predstavljaju aktualne politike i razvojni programi čiji je cilj omogućiti ravnomjerni regionalni razvoj svih krajeva Republike Hrvatske kao i mogućnosti financiranja regionalnoga razvoja sredstvima fondova i programa Europske unije. Uz ministricu regionalnog razvoja i fondova EU Gabrijelu Žalac, o ovim temama govorit će i ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić, ministar rada i mirovinskog sustava Marko Pavić, Tomislav Ćorić, ministar zaštite okoliša i energetike, Oleg Butković, ministra mora, prometa i infrastrukture te Blaženka Divjak, ministrica znanosti i obrazovanja.
O regionalnom razvoju u zemljama članicama EU izlagat će predstavnici Republike Češke, Bugarske, Mađarske, Makedonije, Poljske, Slovenije, Slovačke i Mlate.

Predsjednik hrvatske Vlade Andrej Plenković danas u svojstvu šefa HDZ-a sudjeluje i na sjednici Županijskog odbora te stranke Šibensko-kninske županije na Baldekinu gdje je domaćin Nediljko Dujić pozvao i HDZ-ove gradonačelnike, načelnike te predsjednike gradskih i općinskih odbora HDZ-a Šibensko-kninske županije. – piše šibenski portal ŠibenikIN

43291465_2173055086296279_7669237261803716608_o.jpg

 

suvenirdeskclanak

Vaša reakcija na temu


Postani prijatelj kazališta

prijatelj kazalista 2019

Klikni na plakat gore za više informacija
Možete kupiti svakog radnog dana od 11 do 13 sati, osnosno petkom, subotom i nedjeljom u vrijeme kino predstava na blagajni Kulturnog centra Vodice.

 

bazenid
Makinapizza
kompostiranje

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE


Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

Image is not available

30 godina brinemo se o Vašem ljepšem i zdravijem osmijehu!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Vrhunska dentalna protetika sa moderno opremljenim laboratorijem, implantologija, ortodoncija za djecu i odrasle, tretmani laserom!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Najmodernija oprema od CBCT-a za 3D slikavanje, ZEBRISA za dijagnostiku čeljusnih problema, lasera te drugih uređaja za što precizniju dijagnostiku i terapiju!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Uz MakeUp by Mateja i Teenlifting metodu pomladit ćemo Vas i učinit Vaš osmijeh još sretnijim!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Mogućnost plaćanja kreditnim i debitnim karticama na rate te potrošačkim kreditom do 60 mjesečnih obroka!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Slider


Gradsko-inicijalni
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider


BumbaNG
tehnoadeo2017

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.