• 13 Pro - 14 Pro
  • 14 Pro - 15 Pro
05 Pro 2018 ŠibenikIN
    149

Usvojen županijski proračun za 2019. godinu: Na aktualcu bilo riječi o marini u Vodicama i o neriješenim imovinskom pravnim odnosima škole u Vodicama

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
0
Poslijednja izmjena dana Srijeda, 05 Prosinac 2018 16:50

Na današnjoj je Županijskoj skupštini usvojen proračun za 2019. godinu koji iznosi 656.987.000 kuna, što je 55 milijuna kuna više nego ove godine, a vijećnici su prihvatili i odluku o izradi sedmih izmjena Prostornog plana županije. Pri donošenju proračuna oporba je povela raspravu o funkcioniranju i svrsi županije. – prenosimo s portala ŠibenikIN

Na županijskom aktualcu bilo je riječi o vodičkoj marini i Osnovnoj školi Vodice, a vijećnik Loze Ivica Ledenko tražio je pismeni odgovor vezan za koncesije na pomorskom dobru, a tražio je popis koncesionara, te koliki su bili dugovi i koliko je od tih dugova otišlo u zastaru.
Danijel Lasan Zorobabel s vodičke Liste našeg mista ponovno je potegnuo pitanje vodičkih luka i marina, a kazao je kako smatra da se širenjem luka uništava vodički turizam i onečišćava more. Ponovno je pitao i zašto Osnovna škola Vodice nije upisana na katastru i donio isprintani papir za kojeg je kazao da je dokaz da škola u Vodicama ne postoji i upitao župana kako županija skrbi i školi.

„Neriješeni imovinsko-pravni odnosi Osnovne škole Vodice razlog je zbog kojeg ta ustanova ne može aplicirati za razvojne projekte iz EU fondova. Budući im nije osnivač, Gradu Vodicama su ruke vezane, pa ovim putem još jednom tražim da se stvari pokrenu sa mrtve točke. Prostora za poboljšanje uvjeta rada u školi definitivno ima, ali preduvjet toga su čisti vlasnički odnosi“ – rekao je Lasan Zorobael

Pauk mu je kazao da vodička škola ima neriješene imovinsko pravne odnose i da se radi na rješavanju istih.

Pročelnica Jadranka Fržop odgovorila je na Zorobabelovo pitanje o lukama i marinama u Vodicama.

- Uvijek se kreće se od lokala i od prostornog plana. Što se tiče Srime, u dogovorima smo s Vodicama da to bude luka otvorena za javni promet. Mi kao županija postojimo kao javni sektor i radimo za javno dobro. Imamo 4 tisuće brodica u Vodicama, problem s ribarima, jedino je moguće smjestiti ih kroz luku otvorenu za javni promet. Smatram to našim prioritetom i možemo to sufinancirati kao model Vrnaže što nam je prihvatljivo i radimo to radi domicilnog stanovništva. Da bi to postigli moramo promijeniti plan. Što se tiče Prvića, tamo imamo luku nautičkog turizma jer je tako definirano prostornim planom, uputili smo dopis Vodicama zbog problematike jer su ljudi bili nezadovoljni tim rješenjem. Pokrenut je postupak za dodjelu koncesije, nemam elemenata za zaustaviti taj postupak, sve je određeno prostornim planom. I proširenje marine Vodice je vezano za prostorni plan, a izbacivanjem lukobrana uz H i G gat povećat se prostor luke za javni promet – kazala je Fržop, a prenosimo s portala Šibenik IN

Nakon aktualca slijedila je rasprava o proračunu za 2019. godinu.

suvenirdeskclanak

Vaša reakcija na temu


Postani prijatelj kazališta

prijatelj kazalista 2019

Klikni na plakat gore za više informacija
Možete kupiti svakog radnog dana od 11 do 13 sati, osnosno petkom, subotom i nedjeljom u vrijeme kino predstava na blagajni Kulturnog centra Vodice.

 

bazenid
Makinapizza
kompostiranje

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE


Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

Image is not available

30 godina brinemo se o Vašem ljepšem i zdravijem osmijehu!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Vrhunska dentalna protetika sa moderno opremljenim laboratorijem, implantologija, ortodoncija za djecu i odrasle, tretmani laserom!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Najmodernija oprema od CBCT-a za 3D slikavanje, ZEBRISA za dijagnostiku čeljusnih problema, lasera te drugih uređaja za što precizniju dijagnostiku i terapiju!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Uz MakeUp by Mateja i Teenlifting metodu pomladit ćemo Vas i učinit Vaš osmijeh još sretnijim!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Mogućnost plaćanja kreditnim i debitnim karticama na rate te potrošačkim kreditom do 60 mjesečnih obroka!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Slider


Gradsko-inicijalni
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider


BumbaNG
tehnoadeo2017

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.