• 13 Pro - 14 Pro
  • 14 Pro - 15 Pro
13 Stu 2018 Ivo Kronja
    444

Župa Vodice i njezina vjernička zajednica obilježili petu obljetnicu smrti blagopokojnog vodičkog župnika don Frane Šimata

Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)
0

Župa Vodice i njezina vjernička zajednica, 13. 11. 2018. komemorirali su i molitvom na grobu i svetom misom zadušnicom u župnoj crkvi obilježili su petu obljetnicu smrti blagopokojnog vodičkog župnika don Frane Šimata.

Molitvu i odrješenje na groblju za pok. don Franu uz sudjelovanje pedesetak vjernika, č.s. Klare i don Ivana Čolaka, predvodio je župnik don Franjo. Vjernici su pohodili grob, upalili svijeće i položili cvijeće uz molitve i sjećanje na pokojnog don Franu.

U župnoj crkvi je slavljena sv. Misa zadušnica koju je, uz sudjelovanje rodbine – sestre i nećaka, župljana i vjernika Vodica, za pok. don Franu slavio katedralni župnik don Krešimir Mateša s kojim su koncelebrirali, župnik don Franjo, don Ivan Čolak i župni vikar don Josip.

Don Krešimir je u svojoj prigodnoj propovjedi istaknuo crkveni nauk o smrti i vjeru u uskrsnuće koju je sam propovijedao, navješćivao, vjerovao i svjedočio u svom vjerničkom i svećeničkom životu i pok. don Frane.

donFrane1.jpg

Nadalje je opisao njegov životni put, svećeničku službu u Šibenskoj biskupiji, napose njegov svećenički rad i služenje u župi Vodice u koju je došao 1991. pred sam početak Domovinskog rata. Naglasivši njegov veliki angažman i na duhovnom i materijalnom polju koji je učinio u župi Vodice.

Kratki film posvećen don Frani Šimatu, sastavljen iz fragmenta video zapisa autora Ivana Kranjca pogledajte ispod

Don Frane Šimat (rođen 6.9.1935.- umro 13. 11. 2013.) kao svećenik i župnik u Župi Vodice (1991. -2010.) vrši je dvadesetak godina svoju službu na slavu Božju i dobro svoga naroda. U svojoj svećeničkoj službi uložio je mnogo napora u duhovnoj i materijalnoj izgradnji župe i grada Vodica.
Neka ga milosrdni Gospodin nagradi za njegov svećenički rad i napor nagradom vječnog blaženstva.
Obilježavanjem i komemoriranjem ove obljetnice župa Vodice i njezina vjernička zajednica pokazali su zahvalnost, spomen i poštovanje prema pokojnom don Frani koji je dugi niz godina vodio duhovno vjerničku zajednicu u rastu vjere i života.

donFrane.jpg

suvenirdeskclanak

Vaša reakcija na temu


Postani prijatelj kazališta

prijatelj kazalista 2019

Klikni na plakat gore za više informacija
Možete kupiti svakog radnog dana od 11 do 13 sati, osnosno petkom, subotom i nedjeljom u vrijeme kino predstava na blagajni Kulturnog centra Vodice.

 

bazenid
Makinapizza
kompostiranje

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE


Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

Image is not available

30 godina brinemo se o Vašem ljepšem i zdravijem osmijehu!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Vrhunska dentalna protetika sa moderno opremljenim laboratorijem, implantologija, ortodoncija za djecu i odrasle, tretmani laserom!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Najmodernija oprema od CBCT-a za 3D slikavanje, ZEBRISA za dijagnostiku čeljusnih problema, lasera te drugih uređaja za što precizniju dijagnostiku i terapiju!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Uz MakeUp by Mateja i Teenlifting metodu pomladit ćemo Vas i učinit Vaš osmijeh još sretnijim!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Mogućnost plaćanja kreditnim i debitnim karticama na rate te potrošačkim kreditom do 60 mjesečnih obroka!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Slider


Gradsko-inicijalni
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider


BumbaNG
tehnoadeo2017

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.