30 Ruj 2017

Izlet Obiteljske zajednice župe Vodice u Vranu

Ocijeni sadržaj
(2 glasova)
0

Obiteljska zajednica župe Vodice postoji već više od 6 godina i broji oko 15 obitelji uključenih u rad ove zajednice. Članovi obitelji koje čine ovu zajednicu aktivno su uključeni u život župe Vodice, a kroz proteklo razdoblje okupljali su se, u prosjeku, gotovo jedanput mjesečno i obrađivali razne, zanimljive i aktualne teme, te sudjelovali u raznim župnim i crkvenim akcijama.


Današnji izlet bio je prilika je za ponovni susret i druženje nakon ljetne pauze, a župna crkva u mjestu Vrana i njezin okoliš pokazali su se kao idealan izbor za kvalitetno proveden dan. Prekrasno vrijeme, prostrana livada i maslinik koji okružuju crkvu, te blizina svega što je potrebno za cjelodnevni boravak oko 20ak odraslih i isto toliko djece, učinilo je ovaj dan radosnim i ispunjenim.

Nakon jutarnjeg dolaska i raspremanja, uz veselu igru naše djece, na redu je bila Sv. misa, koju je predvodio naš župnik don Franjo, zajedno sa domaćim župnikom. Posebnost današnjeg misnog slavlja je i ta što slavimo svetkovinu Sv. Jeronima, zaštitnika Dalmacije, tako da smo imali još jedan razlog za posebno raspoloženje.

Sljedeći je na redu bio zajednički objed, nakon kojeg smo se uputili do obližnjeg arheološkog lokaliteta „Gradina", te do „Mašković Hana", najvećeg spomenika turskog graditeljstva u Hrvatskoj, koji je ujedno i najzapadnija građevina islamske arhitekture na tlu nekadašnje osmanlijskog carstva. Ovo monumentalno zdanje je 370 godina od početka gradnje, danas otvoreno za posjetitelje kao moderno uređen baštinski hotel.

Potezanje konopa, graničari, nogomet, badminton i tko zna još kakve sve igre su nas privele kraju ovog prekrasnog dana u kojem smo se obnovili i odmorili, te iznova uvidjeli koliko je važno zajedništvo među obiteljima, pogotovo među kršćanskim obiteljima koje su ogromna snaga i mogu biti pokretač mnogih pozitivnih stvari i promjena u društvu.

Tjelesno umorni, ali duhovno okrijepljeni zaputili smo se svojim domovima i tako zaključili ovogodišnji izlet naše obiteljske zajednice.

Ovim putem pozivamo sve obitelji da se uključe u našu obiteljsku zajednicu u kojoj smo za ovu godinu pripremili mnoga zanimljiva predavanja, druženja i aktivnosti.

Neka djelovanje ove naše obiteljske zajednice bude svima nama na spasenje, a Gospodinu na čast!

suvenirdeskclanak

Vaša reakcija na temu


kompostiranje

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE


Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

Image is not available

30 godina brinemo se o Vašem ljepšem i zdravijem osmijehu!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Vrhunska dentalna protetika sa moderno opremljenim laboratorijem, implantologija, ortodoncija za djecu i odrasle, tretmani laserom!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Najmodernija oprema od CBCT-a za 3D slikavanje, ZEBRISA za dijagnostiku čeljusnih problema, lasera te drugih uređaja za što precizniju dijagnostiku i terapiju!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Uz MakeUp by Mateja i Teenlifting metodu pomladit ćemo Vas i učinit Vaš osmijeh još sretnijim!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Image is not available

Mogućnost plaćanja kreditnim i debitnim karticama na rate te potrošačkim kreditom do 60 mjesečnih obroka!

Poseban popust za stanovnike naše županije

Saznajte više

Slider


WEB banner Vodice1
krzelj
Makinapizza
Gradsko-inicijalni
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider


BumbaNG
tehnoadeo2017

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.