• 24 Ožu - 27 Ožu
  • 27 Ožu - 29 Ožu
  • 03 Tra - 17 Tra
23 Lis 2017
    768

Duhovna obnova za djevojke kod Sestara Franjevki od Bezgrješne

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
0

U subotu, 21. Listopada 2017., zajednica Sestara Franjevki od Bezgrješne organizirala je duhovnu obnovu za djevojke naše cijele šibenske biskupije, pod nazivom „Neka svijetli svjetlost vaša".


Sedam sedmašica iz naše škole, koje su , u mješovitom sastavu, župljanke naše - vodičke , ali i tribunjske župe, te jedna srednjoškolka, sudjelovale su u ovom susretu.

Duhovna obnova za djevojke svojom je tematikom, sadržajem ali i metodičkim pristupima bila prikladna dobi mladih koji su upravo u traženju smisla i u procesu zrenja vjerskog kršćanskog – katoličkog opredjeljenja. Upravo u dobi mladenačkog zanosa i stvaranja ideala, potrebni su ovakvi povlašteni trenutci razmišljanja o tome kako kršćanska vjera može biti djelatna u životu mladih, kako mogu svijetliti u svojoj obitelji, školi, župi.

Obogaćene susretom koji se kroz cijeli dan duhovne obnove odvijao na tri nivoa: kao susret sa sobom i vlastitim promišljanjima, susret sa vršnjakinjama, i konačno, susret s Isusom u zajedničkoj Uri klanjanja i mogućnosti sakramenta ispovijedi, naše su se cure vratile radosne svojim obiteljima, župama, s odlukom da budu upravo ono na što nas Isus i poziva: „svjetlo svijeta".

Evo što su same djevojke nakon povratka s duhovne obnove posvjedočile:

duhovna_obnova_1.jpg

„Bilo mi je super. Grupni rad i igre su mi bile najbolje od svega. Svidjelo mi se i to što smo upoznavale druge cure iz županije. Atmosfera je bila odlična. Nadam se da će biti prilika da još jednom posjetim samostan." Klara J., 7.r.

Naša Ela P. kaže: „Svidjele su mi se igre s karticama, ali ipak najviše rad u skupinama, početak je bio vrlo dobar, hrana za ručak je bila ukusna, a nakon ručka pričali smo o svecima i to me je zanimalo."

I najstarija među djevojkama iz naše župe, vrijedna čitačica Ivana S., 1. sr.šk. ovako opisuje svoj doživljaj duhovne obnove: „... Uz meditaciju, igru i pjesmu, kratkim predavanjem i klanjanjem pred živim Bogom, časne sestre Renata, Barbara i Klara su nam objašnjavale što je to svjetlost. Naša svjetlost je Bog, ali Bog je svoju svjetlost dao ljudima da i mi možemo Njegovom svjetlošću svijetliti drugima. Ne smijemo dopustiti da se naša svijeća ugasi, jer onda nastaje tama, udaljavamo se od Boga, gubimo se i krećemo krivim putem. Potrebno je da ako znamo nekoga bližnjega koji je u tami, koji još nije upoznao Boga, biti mu svjetlo i osvijetliti mu put. Bog je preko nas svjetlo..."

Vjerouč. Valerija B., Ivana S., Klara J., Ela P.

Fotografije preuzete s fb stranice Franjevke od Bezgrješne

Vaša reakcija na temu
Super
Hahaha
Opa
Tužno
Ljut sam
marketing članak desk

Predstava FAMOZNA

famozna plakat

Klikni na plakat za više Blagajna radi u prijepodnevnim satima od 25. do 29. ožujka od 11 do 13 sati te na dan predstave od 19 sati.

zeje baner2

ORGANIZACIJA
vjenčanja, rođendana, krštenja, privatnih zabava, momačkih i djevojačkih večeri

Image is not available

-Najam sala-sa ili bez usluge
-Svečane večere prilagođene Vašim željama
-Tematski događaji

Image is not available

Telefon: +385 22 451 451
Mob. +385 91 451 4815
mail: prodaja@hotelivodice.hr

Image is not available
Slider

bazenid
kompostiranje

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE

Leć - Vodice
+385 22 443 787

TRŽNICA VODICE


Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57, Vodice
mob. 091 888 0500 / 091 6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217
Image is not available
Kamila Pamukovića 57,
mob. 091 888 0500
091/6217 217

Image is not available

Od 1988. godine brinemo za Vaš lijepši i zdraviji osmijeh!

Saznajte više

Image is not available

Od sada brinemo o njezi Vašeg lica i tijela uz vrhunske kozmetičke brendove

Image is not available

Kao i make up-a za Vaše najvažnije trenutke!

Saznajte više

Slider

ngkrkades
Gradsko-inicijalni
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider


BumbaNG
tehnoadeo2017

Foto video vijesti

  1. Foto
  2. Video
Infovodice - Informativno oglasni portal Grada Vodica

Please publish modules in offcanvas position.

Please enter your phone number
and we call you back soon

We are calling your phone

0:00

Thanks,
We will call you back soon.

Whatsapp
Pošaljite vijest ili fotografiju za portal putem Whatsup-a

Kontakt

Kontakt

Close