Riva u Prvić Luci idući tjedan privremeno spremna za pristajanje brodske linije
Župan Šibensko-kninske županije Paško Rakić danas je, u pratnji ravnateljice Županijske lučke uprave Jadranke Fržop i pročelnice Upravnog odjela za pomorstvo, promet i otočni razvoj Martine Rak, obišao gradilište u Prvić Luci, gdje su u tijeku radovi na proširenju trajektnog pristaništa i dogradnji luke.
Riječ je o projektu čiji je glavni cilj osigurati sigurnije i kvalitetnije pristajanje brodova, ponajprije redovne brodske linije koja je od iznimne važnosti za svakodnevni život stanovnika otoka Prvića.
Tom prilikom župan Rakić istaknuo je kako je ovaj projekt dio šireg investicijskog ciklusa u lučku infrastrukturu diljem Šibensko-kninske županije.
– Projekt je dio velikog investicijskog ciklusa koji provodimo zajedno sa Županijskom lučkom upravom. U tijeku su i projekti u susjednoj Prvić Šepurini te u općinama Murter i Bilice. Stalo nam je do svakog kutka naše županije i znamo da je kvalitetna prometna povezanost temelj razvoja svake lokalne zajednice – poručio je Rakić.
Ravnateljica Županijske lučke uprave Jadranka Fržop najavila je kako će tijekom idućeg tjedna riva biti privremeno osposobljena za pristajanje redovne brodske linije tijekom ljetnih mjeseci. Po završetku turističke sezone, u rujnu, radovi će se nastaviti, a završetak cijelog projekta planiran je početkom studenog.
Ukupna vrijednost investicije iznosi 2,7 milijuna eura, dok je Šibensko-kninska županija za provedbu projekta osigurala 924.718,42 eura.
Iz Županije poručuju kako će ulaganja u lučku infrastrukturu pridonijeti boljoj prometnoj povezanosti otoka te osigurati sigurnije i kvalitetnije uvjete za stanovnike i brojne posjetitelje tijekom cijele godine.





